سایت مرکز فقهی
1. معرفی گروه

مرکز فقهی ائمه اطهار(ع) اهتمام ویژه‌ای به مباحث فقهی و قرآنی دارد و تاکنون فعالیت‌های ارزشمندی در این مجموعه صورت پذیرفته است. به دلیل این اهتمام و به دستور ریاست محترم مجموعه حضرت آیت‌الله فاضل (زید عزه) گروه «فقه قرآن و حدیث» شروع به کار کرده است. جناب حجت الاسلام و المسلمین دکتر قمر زاده مدیریت علمی گروه و حجت الاسلام و المسلمین حسین شم آبادی دبیری گروه را بر عهده دارند. همچنین تعدادی از پژوهشگران از جمله حجج اسلام آقایان: قرائتی، موسوی، سجادی، غروی، خانی و موسوی از همگاران علمی گروه می باشند.

این گروه از اواخر تابستان 99کار خود را شروع کرده و در این مدت کارهای ارزشمندی را به سر انجام رسانده یا در دست پیگیری دارد.

ضرورت... مطالعه بیشتر

معرفی گروه فقه قرآن و حدیث

 فقه القرآن از جمله مهمترین موضوعات دانش فقه به شمار می آید که فرایند استنباط و اجتهاد در آیاتی را محور کار خود قرار می دهد که مشتمل  بر یک یا چند قاعده یا مسأله فقهی بوده، و حکم یا حقی متعلق به انسان و افعال او به صورت صریح یا ضمنی در آن ذکر شده باشد. هر چند هدف و پیام اصلی آیه مطلبی غیر از موضوع فقهی و سیاقش به جز سیاق بیان احکام باشد.

این گروه از تابستان 99 کار خود را شروع کرده و رسالت اصلی خود را، اثبات مرجعیت قرآن در حوزه های مختلف فقهی قلمداد می کند. و میدان فعالیت آن در دو ساحت کلان مباحث نظری مانند توسعه پذیری، روش های نوین کشف احکام و ..  و پرداختن عملی به آیات متضمن... مطالعه بیشتر

نشست ها

نشست ها

کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز فقهي ائمه اطهار (ع) است.